Αρχική / Ανακοινώσεις / Έναρξη Αθλητικών Ακαδημιών της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΣΕΦΑΑ/ΑΠΘ)

Αγαπητοί γονείς, αγαπητά παιδιά,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι Αθλητικές Ακαδημίες της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΣΕΦΑΑ/ΑΠΘ) στη Θέρμη ξεκινούν το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2023.

Για τη φετινή ακαδημαϊκή χρονιά θα λειτουργήσουν τα παρακάτω αθλητικά τμήματα:

-Ποδόσφαιρο

-Κλασικός Αθλητισμός/Στίβος

-Καλαθοσφαίριση

-Αντισφαίριση-Τένις

-Επιτραπέζια αντισφαίριση-Πινγκ Πονγκ

Οι εγγραφές για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 ξεκίνησαν και θα συνεχιστούν τον Οκτώβριο. Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Η γραμματεία των Ακαδημιών λειτουργεί Σάββατο και Κυριακή και ώρες 11:00-13:00 (1ος όροφος, γυάλινο κτήριο) για πληροφορίες και εγγραφές (τηλ. 2310 991871 και 2310 991872).

Ε-mail: sporthermi@pess.auth.gr

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε στην ιστοσελίδα: https://sporthermi.pess.auth.gr/

Πρόγραμμα Δραστηριοτήτων Αθλητισμού και Αναψυχής στην Θέρμη

Στόχος των προγραμμάτων είναι η σύνδεση της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού με την κοινωνία και τα σχολεία, καθώς και η προσφορά αθλητικών δράσεων που προάγουν την άσκηση και τον υγιεινό τρόπο ζωής